ESTAM Projeleri
Planlanan/Onay Bekleyen Projeler
16 Ekim, 2018

Detay

Eyüpsultan ilçesi, Merkez Mahallesi 45 ada 2-4-5-6-7-8-10-11-64-65-66-67-68-69- 80 parseller ve kadastral boşluk alanın yeniden düzenlenmesi hususunda paftada “B” ile işaretlenen bölgede;

Kurban kesim yerinin kaldırılarak, yerine kurban kesim irtibat bürosu tasarlanması, burada sadece bağış alınarak canlı görüntülü (TV, Web vs) kurban kesiminin izlettirilmesi öngörülmektedir.

Kesim işlerinin ve kurban bulundurma yerlerinin bu bölgeden uzaklaştırılması planlanmaktadır.

Ayrıca, Eyüpsultan merkez bölgesinde ciddi ihtiyaç olan bay ve bayan WC’ler ve abdest alma yerlerinin bu alanda çözülmesi hedeflenmektedir.

Yine otopark alanının ve üst kullanımının yeniden düzenlenerek alanın teleferik için yeni yapılan düzenleme ile birlikte ele alınması planlanmaktadır. Bu iki “A” ve “B” alanlarının entegrasyonu önem arz etmektedir.

Alanların üst kısımlarının meydan, seyir terası, kafeterya, peyzaj, tanıtım ofisi gibi unsurların da yeralacağı şekilde düzenlenmesi ve B bölgesinin denize bakan yüzeyindeki reklam panolarının kaldırılması öngörülmektedir.

Altyapı Projeler Müdürlüğü Eyüpsultan Meydanı ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Fikir Projesi kampsamına alınmış olup değerlendirme aşamasındadır.