Kentliye Yönelik Projeler
Mahalleler
  • Akşemsettin
Tamamlanan Projeler
3 Aralık, 2018

Detay

Cengiz Topel Caddesi Otopark

Akşemsettin Mahallemizde bulunan Cengiz Topel Caddesi Derin Sokak arasına zeminaltı otopark yapım çalışmaları devam ediyor. 4 katlı otopark 118 araç kapasitesine sahip olacak. Bölgedeki parklanma sorununu ortadan kaldıracak olan otopark, trafiği de büyük ölçüde rahatlatacak.

Akşemsettin Mahallesi Metro Çalışmaları

Kabataş-Mahmutbey metro hattının, Mecidiyeköy-Mahmutbey arasında bulunan birinci etabının inşaatı hızla devam ediyor.

Mecidiyeköy-Mahmutbey arası ulaşımı 26 dakikaya indirecek hattın ilçemiz sınırları içerisinde Alibeyköy, Yeşilpınar ve Akşemsettin'de olmak üzere 3 durağı var.

Toplu ulaşım için önemli hatlardan biri olan Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu tamamlandığında saatte 70 bin kişi taşıma kapasitesine sahip olacak.

ENGELLİLER UNUTULMADI

Metro istasyonlarına giriş ve çıkışlar yürüyen merdivenler tarafından sağlanacak. Duraklarda engelli vatandaşlar için de asansörler bulunuyor.

Toplu ulaşımın kolay ve hızlı sağlandığı hatlardan bir tanesi olacak olan Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu, bölgedeki trafik yoğunluğunun da azaltılmasına büyük katkı sağlayacak.

Akşemsettin Tapu Sorunu

İnsan odaklı yatırımlarla birçok ödülün sahibi olan Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, mahallemizdeki tapu sorununu çözüme kavuşturdu.