Kentliye Yönelik Projeler
Mahalleler
  • Alibeyköy Merkez
Tamamlanan Projeler
30 Kasım, 2018

Detay

Evde Değerler Eğitimi

5-9 yaş aralığı için; en fazla onar kişilik gruplar halinde, ev ortamında sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyici ahlaki eğitim ve kişisel gelişim programı olan “Evde Değerler Eğitimi” programı ile mahallemizde toplam 6 öğrencimize hizmet verdik.

Bilgi Evleri

10-14 yaş arası çocuklara hitap eden genel merkezlerimizde, teorik bilgiyi ve beden gelişimini destekleyecek eğitimleri önceledik.

Öğrencinin kendini keşfini destekleme amacıyla farklı başlıklardaki atölyelerden oluşan Bilgi Evlerimiz, Alibeyköy mahallemizde 85 öğrenciye hizmet verdi.

Gençlik Merkezleri

15-19 yaş arası Simurg Gençlik Merkezleri, Eyüpsultan Belediyesi’nin ortaya koyduğu Yaygın Eğitim Programı çerçevesinde lise çağındaki gençlerimize yönelik olarak kurgulandı.

Gençlik Merkezlerimiz, mahallemizde 18 öğrencimize hizmet verdi.

Genç Akademi

Genç Akademi İstanbul’da üniversite eğitimini sürdüren öğrencilerin ilgi ya da ihtisas alanlarında kendilerini geliştirebilecekleri, akademik etkinlikler gösterebilecekleri, sosyal ve kültürel faaliyetler ile zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri bir araştırma merkezidir.

Bu araştırma merkezimiz ile mahallemizde öğrencilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

Tematik Eğitimler

Özel eğitim ve faaliyetlerin tek elden organizesi için tamamlayıcı bir birim olarak kurulan Tematik Eğitimlerimiz ile Alibeyköy mahallemizde, 40 öğrencimize hizmet verdik.

Spor Birimi

Okçuluk, fitness, bisiklet, trekking gibi bir çok branşta 7’den 70’e sağlıklı yaşam için sporla yaşamayı amaçlayarak ilçemiz genelinde 13.443 kişiye hizmet verdik.

Alibeyköy Bilgi Evi

10-14 yaş arası çocuklara hitap eden Alibeyköy Bilgi Evi'nde, öğrencilerin teorik bilgisini ve beden gelişimini destekleyecek eğitimler veriliyor.

Alibeyköy Bilgi Evimizde, öğrencilerimiz kendi keşfini destekleme amacıyla farklı başlıklardaki atölyelerden faydalanıyor.

Alibeyköy Bilgi Evi İletişim Bilgileri:

Adres: Çırçır Mah. Namık Kemal Cad. No: 74 Eyüpsultan/İstanbul

Telefon: (0212) 625 74 25/26

Ali Kuşçu Uzay Evi

Alibeyköy mahallemizde bulunan Ali Kuşçu Uzay Evimizde, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, kendi yaş gruplarına göre planlanan eğitimler dahilinde uzay ve astronomi dersleri veriliyor. Ayrıca Uzay Evimizde, enerji verimliliği ve geri dönüşüm dersleri de yapılıyor.

Adres: Alibeyköy Mahallesi, Osmanlı Park İçi Yolu, 34060 Eyüp/İstanbul

Telefon: (0212) 440 15 66

Alibeyköy Spor Kompleksi Fitness Merkezi

Mahallemizde bulunan Alibeyköy Spor Kompleksi Fitness Merkezimizi düzenleyerek vatandaşımıza daha iyi hizmet vermek adına çalışmalar yaptık.