Kentliye Yönelik Projeler
Mahalleler
  • Çırçır
Tamamlanan Projeler
30 Kasım, 2018

Detay

Evde Değerler Eğitimi

5-9 yaş aralığı için; en fazla onar kişilik gruplar halinde, ev ortamında sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyici ahlaki eğitim ve kişisel gelişim programı olan “Evde Değerler Eğitimi” programı ile mahallemizde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Bilgi Evleri

10-14 yaş arası çocuklara hitap eden genel merkezlerimizde, teorik bilgiyi ve beden gelişimini destekleyecek eğitimleri önceledik.

Öğrencinin kendini keşfini destekleme amacıyla farklı başlıklardaki atölyelerden oluşan Bilgi Evlerimiz, Çırçır mahallemizde 188 öğrenciye hizmet verdi.

Gençlik Merkezleri

15-19 yaş arası Simurg Gençlik Merkezleri, Eyüpsultan Belediyesi’nin ortaya koyduğu Yaygın Eğitim Programı çerçevesinde lise çağındaki gençlerimize yönelik olarak kurgulandı.

Gençlik Merkezlerimiz, mahallemizde 68 öğrencimize hizmet verdi.

Genç Akademi

Genç Akademi İstanbul’da üniversite eğitimini sürdüren öğrencilerin ilgi ya da ihtisas alanlarında kendilerini geliştirebilecekleri, akademik etkinlikler gösterebilecekleri, sosyal ve kültürel faaliyetler ile zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri bir araştırma merkezidir.

Bu araştırma merkezimiz ile mahallemizde öğrencilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

Tematik Eğitimler

Özel eğitim ve faaliyetlerin tek elden organizesi için tamamlayıcı bir birim olarak kurulan Tematik Eğitimlerimiz ile Çırçır mahallemizde, 85 öğrencimize hizmet verdik.

Spor Birimi

Okçuluk, fitness, bisiklet, trekking gibi bir çok branşta 7’den 70’e sağlıklı yaşam için sporla yaşamayı amaçlayarak ilçemiz genelinde 13.443 kişiye hizmet verdik.

Bayanlara Spor İmkanı

Mahallemizde bulunan Murat Taş İlköğretim Okulu Spor Salonunda, hanımlarıma yönelik spor faaliyetleri düzenliyoruz.

Toplam 213 vatandaşımız spor hizmetlerimizden faydalanmaktadır.

PLANLANAN PROJELERİMİZ

Mahallemize yeni dönemde; Dil Evi, Sağlık Birimi ve Muhtarlık olmak üzere 3 fonksiyonu karşılayacak bir ünite yapılması planlanmaktadır.