Kente Yönelik Projeler
Mahalleler
  • Yeşilpınar
Tamamlanan Projeler
30 Kasım, 2018

Detay

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce, Yeşilpınar mahallemizde 30 Mart 2014 tarihi itibariyle 4,5 yıl boyunca hem alt yapı hem de üst yapı çalışmaları aralıksız devam etti.

Son 4,5 yılda mahallemize, 28656 TON kaplama, 5600 TON yama tamiratı olmak üzere toplamda 34256 TON asfalt çalışması yapıldı.

1 adet yeni yol yapılarak, mahallemiz hem yenilendi hem de güzelleşti.

Yeşilpınar Mahallemizde yapılan alt yapı ve üst yapı çalışmaları;

-28656 TON asfalt kaplama,

-5600 TON asfalt yama tamiratı,

-4.042 m2 duvar imalatı,

-35305 m2 bordür kilittaşı,

-3582 mt korkuluk,

-1754 mtül merdiven imalatı,

-2090 mt yağmursuyu hattı,

-74 adet yağmursuyu ızgarası,

-176 adet dekoratif aydınlatma,

-1 yeni yol yapıldı.

GİRNE CADDESİ

Eyüpsultan Belediyesince ilçenin gelişip güzelleşmesine ve yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunacak "Eyüpsultan Caddeleri Prestij Kazanıyor" projesi kapsamında, Girne Caddesi yenilendi.

Girne Caddesinde, granit ve bazalt taşları, bordür yenilemeleri yapıldı.

Ek odalarla fiber kablolar, sinyalizasyon kabloları, aydınlatma kablolarının geçit güzergahları, peyzajı, kent mobilyası, ağaçlandırması, tretuvarı, aydınlatması, yer üstü ve yer altı sistemleri, elektrik, su ve doğal gaz hatları güvenli ve estetik bir şekilde yenilendi.

ÖZLEM SOKAK

Özlem Sokak, Yeşilpınar Mahallemizde bulunan 246 metre uzunluğunda bir sokak. Proje kapsamında Özlem Sokak ve bağlanan sokak girişlerine geometrik düzenlemeler yapıldı. Araç yolunun genişliği ve şerit düzenine, kaldırımlar ile birlikte öneri getirildi.

Proje alanının bir prestij sokağı haline getirilmesi amaçlanmış, dekoratif kent mobilyaları ve modern zemin tasarımları yapıldı. Engelli erişim standartları doğrultusunda yaya yürüyüş yolları projelendirilmiş, kaldırımlar ile araç yolu arasında estetik sınır elemanları planlanarak, güvenli yürüyüş ortamı oluşturuldu.

Alanda, konforlu bir yürüyüş ortamı sağlamak ve araç sirkülasyonunu rahat bir şekilde gerçekleştirmek amacıyla geometrik düzenlemeler yapıldı. Cadde boyunca araç yolu, tek şerit 4,5 metre olarak düzenlenerek, sokağın görsel kalitesini muhafaza etmek amacıyla araç park cepleri yapıldı.

PINAR CAMİİ

Mahallemizde bulunan Pınar Camii'nde, dayanıklılığı ve şık görüntüsüyle alanın dekorasyonunu zenginleştirmek adına dekoratif sundurma projesini hayata geçirdik.

ÇİÇEKSUYU CADDESİ

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın, ilçenin gelişip güzelleşmesine, yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunacak "Eyüpsultan Caddeleri Prestij Kazanıyor" projesi kapsamında Çiçeksuyu Caddesi yenilendi.

Caddede altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından elektrik, su ve doğalgaz hatları yenilendi. Kaldırımları genişleyen caddede peyzaj çalışmaları, kent mobilyaları, aydınlatma elemanları kullanılarak İslambey Caddesi yeni görünümüne kavuştu.

Projelerde yaya ve araç trafiği için yapılan tasarımlarda en ince detaylar gözden geçirilerek, rahatlık ve güvenlik ön planda tutuldu. Projelerde belediye ekipleri; ilgili kurumlarla bir bütün olarak koordinasyonlu şekilde çalıştı.

2014-2018 yılları arasında ilçemiz genelinde toplam;

330000 TON asfalt çalışması,

37520 mtül merdiven imalatı,

34100 mtül korkuluk imalatı,

63600 m2 duvar imalatı,

264000 m2 bordür tretuvar imalatı,

29100 mt yağmursuyu hattı,

7500 adet yağmursuyu ızgarası,

1070 adet dekoratif aydınlatma yapılmıştır.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin çalışmaları hız kesmeden devam etmektedir.