Kentliye Yönelik Projeler
Mahalleler
  • Yeşilpınar
Tamamlanan Projeler
3 Aralık, 2018

Detay

Yeşilpınar Merkez Camii ve Külliyesi

Yeşilpınar’da yapımına devam edilen dev külliyeli cami inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

Yaklaşık 12 bin 500 metrekare civarında kapalı alanı bulunan Yeşilpınar Merkez Camii ve Külliyesinin bünyesinde otopark, yüzme havuzu, spor salonları, imam lojmanları, Kur’an kursları, kafeler, sosyal tesisler, bilgi evi, gençlik merkezi, dinlenme alanları, muhtarlık binası, Aile Hekimliği Merkezi ile öğrenci yurdu yer alacak.

Şehit Furkan Doğan İmam Hatip Lisesi Spor Salonu

Mahallemizde bulunan Şehit Furkan Doğan İmam Hatip Lisesi'ne spor salonu yaparak öğrencilerimizin spor ile ilişkilerini güçlendirdik.

Yeşilpınar Bölge Parkı

Eyüpsultan, birbiri ardına hayata geçirilen insan odaklı projelerle adeta İstanbul'un cazibe merkezi haline geliyor.

Son olarak, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın girişimleriyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yeşilpınar Bölge Parkı için muhteşem bir proje hazırladı.

Proje hayata geçirildiğinde özellikle Yeşilpınar ve çevre mahallelerde yaşayan vatandaşlar için yepyeni bir yaşam alanı oluşturulacak.

Vatandaşlar bu sayede ibadet edebilecekleri, spor yapabilecekleri, aileleriyle veya komşularıyla oturup sohbet edebilecekleri bir alana sahip olacaklar.

Oluşturulacak oyun alanlarında ise çocuklar güven içerisinde ve gönüllerince eğlenecekler.

Her yönüyle vatandaşlara hizmet etmesi amacıyla hazırlanan proje dahilinde bir cami, sosyal tesis ve zemin altı otoparkı inşa edilecek.

Yine vatandaşların kullanımı için sosyal etkinlik alanları oluşturulacak. Alan çevresinde ise yürüyüş parkuru, koşu parkuru ve bisiklet yolu yapılacak.

Leyle-i Kadir Cami İhtiyaçları

Mahallemizde bulunan Leyle-i Kadir Camimizin ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalarımız devam ediyor.