ESTAM Projeleri
Devam Eden Projeler
1 Aralık, 2017

Detay

-Beyazıt - Sultangazi Metro Projesi Kapsamında Arasta Durağı ve Çevresi Düzenlemesi öngörülmektedir. İstasyon düzenlemesinde tuvalet ve abdest alma yerlerinin de tasarlanması düşünülmektedir.

Bu hatla birlikte Eyüpsultan İstasyonu İstanbul için çok önemli bir aktarma ve kesişim noktası olacak, yolcu sayısı artacaktır. Dolayısıyla istasyonun iç ve üst tasarımının yeniden ele alınması kaçınılmaz olacaktır.

-Altyapı Projeler Müdürlüğü’nün Ekim 2014’te başlattığı Beyazıt - Sultangazi Raylı Sistem Hattı uygulaması önümüzdeki yıllarda tamamlanacaktır (2019 sonrası hedefleri arasındadır). Arasta Durağı kapsamında stat çıkışı için rezerv alan bırakılmış olup ihtiyaç halinde bu noktadan çıkış sağlanabilecektir.

Kuruldan alınan izinler sonucunda sondaj çalışmaları tamamlanmıştır. Uygulama projesi tamamlanmış, ilgili kurullardan prensip olarak onay alınmış ancak nihai onay için Şubat 2017’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclisinden geçen imar planları değişikliğinin koruma kurullarına dağıtımı beklenmektedir.

Kurul onayı sonrasında uygulama ihalesine çıkılacaktır.