Kentliye Yönelik Projeler
Mahalleler
  • Akşemsettin
Tamamlanan Projeler
30 Kasım, 2018

Detay

Evde Değerler Eğitimi

5-9 yaş aralığı için; en fazla onar kişilik gruplar halinde, ev ortamında sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyici ahlaki eğitim ve kişisel gelişim programı olan “Evde Değerler Eğitimi” programı ile mahallemizde toplam 16 öğrencimize hizmet verdik.

Bilgi Evleri

10-14 yaş arası çocuklara hitap eden genel merkezlerimizde, teorik bilgiyi ve beden gelişimini destekleyecek eğitimleri önceledik.

Öğrencinin kendini keşfini destekleme amacıyla farklı başlıklardaki atölyelerden oluşan Bilgi Evlerimiz, Akşemsettin mahallemizde 399 öğrenciye hizmet verdi.

Gençlik Merkezleri

15-19 yaş arası Simurg Gençlik Merkezleri, Eyüpsultan Belediyesi’nin ortaya koyduğu Yaygın Eğitim Programı çerçevesinde lise çağındaki gençlerimize yönelik olarak kurgulandı.

Gençlik Merkezlerimiz, mahallemizde 111 öğrencimize hizmet verdi.

Genç Akademi

Genç Akademi İstanbul’da üniversite eğitimini sürdüren öğrencilerin ilgi ya da ihtisas alanlarında kendilerini geliştirebilecekleri, akademik etkinlikler gösterebilecekleri, sosyal ve kültürel faaliyetler ile zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri bir araştırma merkezidir.

Bu araştırma merkezimiz ile mahallemizde öğrencilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

Tematik Eğitimler

Özel eğitim ve faaliyetlerin tek elden organizesi için tamamlayıcı bir birim olarak kurulan Tematik Eğitimlerimiz ile Akşemsettin mahallemizde, 142 öğrencimize hizmet verdik.

Spor Birimi

Okçuluk, fitness, bisiklet, trekking gibi bir çok branşta 7’den 70’e sağlıklı yaşam için sporla yaşamayı amaçlayarak ilçemiz genelinde 13.443 kişiye hizmet verdik.

Akşemsettin Bayanlar Spor Salonu

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın talimatıyla başlatılan “Haydi Hanımlar Spora” etkinliğinde, alanında uzman bayan spor eğitmenleri ve uzman diyetisyen tarafından sadece bayanlara yönelik step- aerobik- plates vb. spor aktiviteleri yapılıyor.

Mahallemizde bulunan, Akşemsettin Bayanlar Spor Salonu'nunda hanımlara yönelik step, aerobik ve plates eğitimleri veriliyor.

AKŞEMSETTİN SPOR SALONU

Akşemsettin Mah. Emek Sok. No:2 (Şehit Öğretmenler İlköğretim Okulu Yanı)

Tel: 0212 626 09 43

AÇILIŞ: 09.00 KAPANIŞ: 17.00

CUMARTESİ: AÇILIŞ: 09.00 / KAPANIŞ: 14.00

KADINLARA ÖZEL EĞİTİM

Öte yandan, Serdar Aksun İlköğretim Okulunda, kadınlara özel spor ve sağlıklı yaşam eğitimi veriliyor.