Kentliye Yönelik Projeler
Mahalleler
  • Göktürk Merkez
Tamamlanan Projeler
3 Aralık, 2018

Detay

Göktürk Yaşam Merkezi

İçerisinde Yüzme havuzu, Fitness salonu, Kültür Merkezi, Çok Amaçlı Spor Salonu, Pazar Yeri, 480 araç kapasiteli otoparkın bulunacağı Göktürk Yaşam Merkezimizi ilçemize kazandıracağız.

Vatandağlarımız Merkezimizde, spordan sanata, alışverişten eğlenceye kadar birçok aktivite yapabilecek.

Gayrettepe- 3.Havalimanı Metro Hattı

Dünyanın en büyüğü olacak Üçüncü Havalimanı'na ulaşımı da kolaylaştıracak proje 2019'un sonunda hizmete girecek.

37,10 kilometre uzunluğundaki Gayrettepe - Kemerburgaz - Yeni Havalimanı Metro Hattı, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüpsultan ve Arnavutköy ilçelerinden geçecek. Yeni metro ile saatte tek yönde 70 bin yolcu taşınabilecek.

Gayrettepe İstasyonu’nda Metrobüs ve Şişhane - Taksim - 4.Levent - Hacıosman Metro Hattı ile Kağıthane İstasyonun’da Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı ile entegre olacak.

Haliç-Kemerburgaz Dekovil hattı

Emniyettepe mahallemizi etkileyen, Haliç kıyısından başlayarak Belgrad Ormanlarına uzanan ve yaklaşık 100 yıl önce Haliç'in kıyısındaki Silahtarağa elektrik santalına kömür taşımak üzere kurulan dekovil hattının yeniden hayata geçirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Özgünlüğü dikkate alınarak, nostaljik araçlarla hizmet verilmesi planlanan tarihi dekovil hattı 25 kilometrelik bir mesafeyi kapsıyor.

Eyüpsultan ve Kağıthane ilçelerinden geçen hat üzerinde; Santral İstanbul, Kağıthane, Sadabat, Cendere, TT Arena, Hamidiye, Kemerburgaz, Mithatpaşa, Ayvad Bendi ve Göktürk olmak üzere 10 istasyon bulunuyor.

Göktürk 2B

Mahallemizde 2B alanlarına ait tapular dağıtıldı ve inşaat ruhsatları verildi.